13.11- Световен ден на добротата!
На 13 ноември светът отбелязва Световния ден на добротата (World Kindness Day).
За този ден френският художник Орел е създал специален символ – „открито сърце“.
Бъдете мили! Направете добро! Зарадвайте някой!
Колкото повече добри постъпки вършим, толкова по-щастливи се чувстваме - показват изследванията на психолозите. Учените констатират, че добрите хора по-малко боледуват и живеят по-дълго. Когато човек прави нещо добро за другите, неговият мозък изработва по-голямо количество ендорфин и серотонин – това са хормоните на щастието.
Доброта е морално и личностно добро качество. Красиво е там, където цари доброта.
Раждаме ли се добри?
Разбира се, всеки от нас се ражда, ако не с генетично заложена доброта, то с такава настройка. Дори новородените бебета са способни на съчувствие. Когато едно от тях заплаче в родилното отделение, другите деца почти винаги го последват и заплакват солидарно в един глас. Наследствеността оказва значение при изграждане на характера, но решаваща е ролята на възпитанието. Когато човек израсне от малък с примери за добрина, милосърдие и любов, това остава следа върху поведението му в по-нататъшния му живот.
Защо в последствие “забравяме” доброто в себе си?
Защото се запознаваме с лошото.
Кое е най-ценното качество, което мъжете ценят у жените?
Жените често се заблуждават, че мъжете ценят у тях най-вече красотата и интелекта. Истината е, че ако един мъж иска сериозна връзка, в челната десетка на търсените качества влизат на първо място ДОБРОТАТА, после благият характер, способността на една жена да изслушва, да вдъхва доверие, да разведрява и да се смее на шегите на мъжете.
ДОБРОТО несъмнено побеждава!
То идва от душата и сърцето, вътрешна потребност е, живееш с него и няма как да го спреш.
Който сее добро – жъне добрина!
Простичко е - всекиму според заслуженото, според направеното. Сееш добро - пониква стократно повече добрина. Няма ненаказано добро, нали?